За годину

перформенс за мотивами новел Артура Шніцлера 

Артур Шніцлер.

 «За одну годину». «Три еліксири». «Яка мелодія!»

 Актори: Іван Данілін, Інна Даніліна, Олексій Григорчук, Ігор Константинюк. В епізодичній ролі: Анастасія Григорчук.

 Режисер: Олег Мельничук.

 

Простір кохання на сцені і в житті має різні траєкторії і тому різні тлумачення…А «життя – це театр», де не заховаєшся за куліси… Іноді життя – театр абсурду, драма, комедія, водевіль, фарс…І кожний з нас постійно виконує ту чи іншу роль, іноді головну, іноді другого плану, романтичну, формальну, іронічну, змодельовану.

 

 

Конструкція перформансу побудована на сюжеті трьох новел Артура Шніцлера зі своїм сценічним простором, мелодією, оркестром, диригентом, символікою. Досить промовистою. Кохання або імітація кохання, віддзеркалення химерності чи істинності, відчуття нестачі майбутнього… Надії перетворилися на безпритульних ангелів…

Це історія про музиканта, який втрачає свою дружину й просить Ангела Смерті подарувати їм одну годину, щоб сказати найважливіше. Відтак, юнак починає шукати людей, які можуть подарувати власну годину життя і не знаходить. Плата за годину насправді дорівнює цілому життю.

 

 

В рамках регіональної співпраці міста Чернівці та федеративної землі Карінтія, за сприяння Чернівецької міської ради, Австрійської бібліотеки Чернівців, Фондів Степана Ленігевича та «Рідне місто» відбулася прем’єра театральної вистави «За годину». Її поставили за творами світового класика, австрійського драматурга к.19 – поч. 20 ст. Артура Шніцлера з нагоди 150-річчя від його дня народження .

Для довідки:

Шніцлер (Schnitzier) Артур (15.5. 1862, Відень, — 21.10.1931), австрійський письменник. Народився в забезпеченій єврейській родині. За фахом — лікар. Закінчив медичний факультет Віденського університету (1885).

 Почав друкуватися у 1893. У творах кінця 19 — початку 20 століття розвивав традиції критичного реалізму, викриваючи порожнечу і жорстокість «світського життя», захищаючи права дійсного відчуття. Найпомітніший представник віденського імпресіонізму. У 1930 дочка письменника покінчила з собою, що прискорило його смерть.

 У творах Шніцлера знайшло відображення захоплення різноманітними теоріями, трактуваннями снів, застосування гіпнозу та сугестії у розкритті глибинних шарів психології людини. Художні пошуки письменника перегукуються з психотерапевтичними експериментами З. Фройда. Проза та драматургія Шніцлера придбали широку популярність, були протягом XX століття багаторазово екранізовані і показані на сучасній сцені.

 Создан 24 сен 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником